Παγκόσμια ημέρα Ευρωπαϊκών Γλωσσών

Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα Ευρωπαϊκών Γλωσσών οι μαθητές της τάξης Δ1, σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό της Αγγλικής γλώσσας Δέσποινα Μάντζου ,παρουσίασαν μέσα στην αίθουσα τις εργασίες τους (Projects) με θέμα: Γράψε και πρόφερε τη φράση “Γεια σας, εγώ είμαι ο/η …” σε διάφορες γλώσσες της Ευρωπαϊκής Ένωσης (όπως Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά, Ισπανικά κ.α.)

Κατηγοριοποιημένα ως Αγγλικά

ΣΧΟΛΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ COVID-19

Μπορείτε να βρείτε παρακάτω τη σχολική κάρτα μαθητή όπου μπορείτε να δηλώσετε το αποτέλεσμα του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου ( self test).

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

O Αγιασμός του νέου σχολικού έτους 2021-2022 στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Νέων Μουδανιών θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 10 το πρωί. Οι μαθητές θα προσέλθουν  στο σχολείο στις 09:30 π. μ. και θα αποχωρήσουν  γύρω στις 11:00 π. μ. Οι μαθητές θα προσέλθουν με τσάντες στο σχολείο κάνοντας υποχρεωτικά χρήση μάσκας και… Συνεχίστε να διαβάζετε το ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ