Προβολή ταινίας!!! Της πρώτης μας ταινίας!!!

Είμαστε περήφανοι για την πρώτη μας ταινία , που είναι φτιαγμένη εξ ολοκλήρου από τους μαθητές του Στ2! Συγχαρητήρια για την προσπάθεια, την υπομονή, την πειθαρχία και φυσικά το άψογο αποτέλεσμά τους!!! Ο διευθυντής κ. Μανώλης Παπαβασιλείου, η δασκάλα κα. Κρητικού Ιφιγένεια, η καθηγήτρια Αγγλικών κα. Μαριάνθη Λάζου, κι ο πολύ έμπειρος εικονολήπτης μας, κ.… Συνεχίστε να διαβάζετε το Προβολή ταινίας!!! Της πρώτης μας ταινίας!!!

Από την Εγώπολη στην Εσύπολη

Οι μαθητές του Γ1 παρουσίασαν στο σχολείο τη θεατρική παράσταση «Από την Εγώπολη στην Εσύπολη», διασκευή από το ομώνυμο βιβλίο της Μυρσίνης Βιγγοπούλου. Την ίδια παράσταση παρουσίασαν και στο Μαθητικό Φεστιβάλ Θάλασσας του Δήμου Ν.Προποντίδας. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Καλό καλοκαίρι!   http://www.youtube.com/watch?v=HlbvrPr6h30

Αποχαιρετιστήρια Γιορτή (15/6/2017 – 09:00 Τελετή αποφοίτησης – 10:00 Επίδοση ενδεικτικών/Τίτλων προόδου)

Η αποχαιρετιστήρια γιορτή της Στ΄τάξης θα γίνει την Πέμπτη 15 Ιουνίου στις 9:00 το πρωί. Οι τίτλοι προόδου και σπουδών σε όλους τους μαθητές θα δοθούν στις 10:00 το πρωί.