“Αποστολή Τερατέξ”

Ο Φώτης φοβάται το σκοτάδι.. γιατί κρύβει τα πιο τρομακτικά τέρατα που μπορείτε να φανταστείτε! Όμως ο αγαπημένος του παππούς έχει τη λύση. Το μαγικό υγρό ΤΕΡΑΤΕΞ που διώχνει όλα τα τέρατα μακριά. Ένα φσσσστ και τέρατα τέλος! Ή μήπως δεν είναι τόσο απλό; Μια ιστορία για το θάρρος που έχουμε όλοι μέσα μας -το… Συνεχίστε να διαβάζετε το “Αποστολή Τερατέξ”

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί γονείς αύριο, Παρασκευή 11 Ιανουαρίου 2019, το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό λόγω της καθολικής συμμετοχής των εκπαιδευτικών στην απεργία της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας Ελλάδας. Ο Διευθυντής του σχολείου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν αποφάσεως του Δημάρχου Νέας Προποντίδας, την Τρίτη 8-1-2019 το σχολείο μας δε θα λειτουργήσει λόγω παγετού.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Ο Δ/ντής και οι εκπαιδευτικοί του 2ου Δημοτικού Σχολείου Νέων Μουδανιών σας εύχονται  Καλή Χρονιά και ένα ευτυχισμένο και δημιουργικό 2019.

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στις 21- 12-2018, από τη Β΄τάξη του σχολείου μας με τη βοήθεια των δασκάλων τους  Μπιτσίνη Ελένης,  Καλασσαρίνη Στέλλας και τη βοήθεια του μουσικού Κοσμίδη Χρήστου. Οι μικροί μαθητές αναφέρθηκαν στα χριστουγεννιάτικα έθιμα της χώρας μας  ως μικροί καλικάντζαροι μας παρουσίασαν τις σκανταλιές τους. Συγχαρητήρια σε όλους για την υπέροχη γιορτή.